خانه » مدیریت پسماندهای صنعتی و خطرناک

مدیریت پسماندهای صنعتی و خطرناک

بنا به يك تعريف ساده، محيط زيست عبارت است از همه عناصر جاندار يا بى جان كه پيرامون انسان را  فرا گرفته و همه آنها با يكديگر داراى ارتباطى متقابل هستند و يا بعبارتي محیط زیست مجموعه ای از عوامل مختلف است که در پیرامون ما قرار داشته، از آن تاثیر می گیریم و برآن تاثیر می‌گذاریم.

آلودگی چیست:

آلودگی عبارتست از هرگونه تغییر در ویژگی اجزاء تشکیل دهنده محیط که استفاده قبلی از آنها را غیرممکن می سازد و به طور مستقیم یا غیرمستقیم منافع و حیات انسان و سایر موجودات زنده را به خطر می اندازد

تعریف پسمتند:

  • مفهوم عام: مواد زائد جامد يك اصطلاح عمومي است كه براي توصيف مواد دور ریز بکار می رود. این اصلاح شامل انواع آشغال، دور ریز و زباله است.
  • تعریف EPA: پسماند شامل همه مواد دور ریزی است که به منظور استفاده مجدد، بازیافت یا احیا مد نظر قرار می گیرند. همچنین انواع لجن زائد و مواد زائد خطرناک نیز باید در این محدوده تعریف شوند. به عبارت دیگر مواد زائد شامل همه مواد جامد و نیمه جامدی است که ارزشی برای نگهداری ندارند.
  • قانون مدیریت پسماندها: پسماند به مواد جامد، مایع و گاز (به غیر از فاضلاب) گفته می شود که به طور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل از فعالیت انسان بوده و از نظر تولید کننده زائد تلقی می شود.

برای مطالعه ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه نمایید

مدیریت پسماندهای صنعتی و خطرناک

به ما بپیوندید

www.hse-eng.ir

https://telegram.me/hseeng1

https://www.instagram.com/hseengineering

http://www.aparat.com/www.hseeng.ir